Aktualności

SMOK zakończył mistrzowski sezon rajdowy 2017

02.10.2017

Tegoroczny sezon rajdowy rozpoczęliśmy wcześniej, już 21 i 22 kwietnia, SMOK GPS realizował pomiar czasu podczas I rundy Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność.

Dwuetapowa trasa prowadziła przez malownicze odcinki w okolicach Dąbrówna, Grunwaldu oraz Lubawy, które jeszcze w latach siedemdziesiątych były wykorzystywane w trakcie Rajdu Warszawskiego. Komandorem rajdu był Krzysztof Geborys – jeden z najbardziej doświadczonych polskich pilotów rajdowych.

Dla miłośników czterech kółek była to niejedyna okazja aby podziwiać ikony motoryzacji w trakcje tegorocznych Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność. W roku 2017 System SMOK monitorował zmagania łącznie 178 załóg podczas siedmiu imprez rajdowych.

System SMOK przekazywał nie tylko informacje o lokalizacji pojazdów uczestniczących w rajdach, ale pozwolił również wygenerować raporty o czasach przyjazdu aut do punków kontrolnych.

W Polsce pierwszym współczesnym rajdem na regularność jest Rajd Polski Historyczny, zaliczany do Pucharu FIA. Jest on najdłuższym i najtrudniejszym rajdem dla pojazdów zabytkowych. SMOK monitoruje pojazdy od początku powołania w 2014 roku Pucharu Polski Pojazdów Zabytkowych w rajdach na regularność, na który w pierwszym roku składały się 3 rundy.