Aktualności

SMOK po raz kolejny na Rajdzie Polskim Historycznym

22.09.2015

6 września zakończyła się czwarta edycja Rajdu Polski Historycznego. Zawody rozpoczęły się w czwartek 3 września o godzinie 18, tradycyjnym startem honorowym na Rynku Głównym w Krakowie. Natomiast meta honorowa i przedstawienie zwycięzców nastąpiło 6 września na Placu Wielkiej Armii Napoleona u stóp Wawelu.

Rajd podzielony był na trzy etapy. Ostatni został rozegrany w nocy. Uczestnicy pokonali trasę liczącą łącznie ponad 800 km. Na ponad połowie tej trasy przeprowadzono 17 testów na regularność.

Za oficjalny pomiar czasu tradycyjnie odpowiedzialny był system SMOK. Łącznie sklasyfikowano 42 załogi z jedenastu krajów. Wszystkie w swoich pojazdach miały zamontowany system monitorowania pojazdów SMOK, produkowany przez naszą firmę.

Pierwsze miejsce zajął duet Marcin i Mateusz Stryczak, dla którego to już drugie zwycięstwo w tych zawodach. Pierwszy raz na podium stanęli w pierwszej edycji rajdu, a linie mety po raz kolejny przekroczyli swoim Porsche 911 Monte. Na drugiej pozycji uplasowali się Christian Crucifix i Joseph Lambert (Ford Cortina Lotus), natomiast na trzeciej Paolo Marcattilj i Marco Maria Calegari (Porsche 911 2.0 SWB). Rajd jest eliminacją FIA Trophy for Historic Regularity Rallies.