Aktualności

SMOK GPS – oficjalny pomiar czasu podczas Historycznych Rajdów na Regularność

07.08.2014

Podczas tegorocznych Historycznych Rajdów na Regularność pomiar czasu realizowany jest przez system SMOK GPS.

Dzięki Systemowi monitorowania pojazdów SMOK możliwe jest bieżące lokalizowanie pojazdów uczestniczących w rajdach, a co najważniejsze raportowanie czasów przybycia aut do punktów kontrolnych. Raporty generowane przez system zostały specjalnie dostosowane do wymagań organizatorów rajdów.

Pierwsza runda tego cyklu rajdów została już rozegrania podczas 40 jubileuszowego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych „Krak 2014”, który odbył się 4-7 lipca b.r. i był on VII rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

Trasa tegorocznego rajdu wiodła od Wieliczki, przez Niegowić, Nowy Wiśnicz, Lipnicę Murowaną skończywszy na Brzesku, gdzie uczestnicy zaprezentowali swoje samochody na tamtejszym Rynku. W Rajdzie Krak 2014 wzięły udział 42 załogi z Polski jak i zagranicy. Miłośnicy czterech kółek mogli podziwiać takie ikony motoryzacji jak: Fiat 500, Mini Moris, Porsche 911 oraz 356, Aston Martin, Jaguar XK 140, Chevrolet Corvette.

3 Rajd Polski Historyczny będzie drugą rundą Pucharu Polski Pojazdów Zabytkowych i odbędzie się w dniach 4-8 września 2014. . Rajd jest jedną z ośmiu rund FIA Trophy for Historic Regularity Rallies.

Honorowy start Rajdu odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie, a jego meta u stóp Wawelu.

Serdecznie zapraszamy!

Fotorelacja z, towarzyszącej Rajdowi KRAK 2014, prezentacji pojazdów zabytkowych na Rynku Głównym w Krakowie.